W niedzielę 11 lutego około godziny 11 doszło do pożaru w zakładzie przetwarzania odpadów. W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej z terenu powiatu przeworskiego.
Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Przeworsku odebrał zgłoszenie o pożarze w zakładzie przetwarzania odpadów w miejscowości Leżachów (Gm. Sieniawa, pow. przeworski).
Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG Przeworsk i okoliczne jednostki OSP włączone w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.Jako pierwsze na miejsce dojechały dwa zastępy OSP KSRG Sieniawa, po rozpoznaniu podano prąd wody w natarciu na rozwijający się pożar. W tym czasie na miejsce dojeżdżały zastępy PSP z Przeworska, następnie po jednym zastępie z OSP KSRG Tryńcza i OSP KSRG Urzejowice oraz dwa zastępy z OSP KSRG Gać. Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na cały zakład.W akcji brało udział trzy zastępy PSP, sześć zastępów OSP, łącznie 42 ratowników. Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia policja.

Siły i środki :

- 3 x PSP Przeworsk

- OSP KSRG Tryńcza

- 2x OSP KSRG Sieniawa

- OSP KSRG Urzejowice GCBA Jelcz

- 2x OSP KSRG Gać

- Policja

- Pogotowie Energetyczne

Czytaj również