Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy ukradli trzy rowery mieszkańcom miasta. Skradzione mienie odzyskano. Decyzją stalowowolskiego sądu dwaj 32-latkowie z Ukrainy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Kilka dni temu oficer dyżurny stalowowolskiej komendy tuż przed godz. 2, w nocy otrzymał telefoniczną informację od mieszkańca miasta, że samochodem marki Volkswagen Sharan w kierunku Niska przemieszczają się dwaj mężczyźni, którzy przed chwilą ukradli rowery w jednym z bloków przy alejach Jana Pawła II.

Policjanci udali się w ten rejon i na alejach Jana Pawła II zatrzymali volkswagena. Autem jechali dwaj obywatele Ukrainy w wieku 32 lat. W tylnej części pojazdu policjanci zauważyli trzy rowery. Po sprawdzeniu okazało się, że przed chwilą zostały one skradzione z klatki schodowej jednego z bloków przy alejach Jana Pawła II. Wartość skradzionych jednośladów właściciele oszacowali na ponad 3 tysiące złotych.

Policjanci zatrzymali obu cudzoziemców w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanym trzy zarzuty kradzieży. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec dwóch cudzoziemców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd przychylił się do wniosku i obu mężczyzn tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy. Obecnie policjanci sprawdzają, czy aresztowani mężczyźni mają na swoim koncie podobne przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Czytaj również