Pijany mężczyzna, u którego badanie na obecność alkoholu wykazało 2,5 promila, już wcześniej miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W niedzielny wieczór (25.02) podczas miejscowego patrolu, łańcuccy policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy dziwnie zachowywali się na stacji paliw. Mężczyźni zakupili alkohol, po czym wsiedli do samochodu, a następnie po kilkunastu minutach postanowili odjechać. Funkcjonariusze policji zatrzymali pojazd do kontroli.

Kierowcą zatrzymanego daewoo był 30-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi, od którego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie 30-latka. Jak się również okazało, mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był wcześniej zatrzymany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz za przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie również 23-letnia kobieta z gminy Trzebownisko, która w nocy z piątku na sobotę została zatrzymana przez łańcuckich policjantów. Po godzinie 1. w nocy wpłynęło zgłoszenie o samochodzie marki BMW, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy zatrzymali kierującą do kontroli, potwierdzili zgłoszenie. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało prawie 1 promil. 23-latce odebrano prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.

Czytaj również