Skuteczna okazała się przeprowadzona przez Straż Leśną Nadleśnictwa Jarosław akcja, która zakończyła się ujęciem sprawców na gorącym uczynku.
W marcu Straż Leśna z udziałem funkcjonariuszy Komendy Policji w Radymnie przeprowadziła akcję o kryptonimie "Wnykarz". Jej celem było wykrycie sprawcy zakładania wnyków w obwodzie 93PK Koła Łowieckiego "Sokół" Jarosław.

W toku podjętych działań urządzano zasadzki oraz posłużono się monitoringiem wizyjnym, co pozwoliło wykryć sprawcę wnykarstwa. Kłusownika przejęła Policja w Radymnie. Ponadto Straż Leśna wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckiego "Diana" i "Sokół" przeprowadziła poszukiwanie wnyków na terenie obwodu 93PK. W ramach przeprowadzonych działań zlikwidowano osiem sztuk wnyków z drutu i linek stalowych.

wnyki stalowe

- W ciągu tej zimy strażnicy leśni z tereneu RDLP w Krosnie zdjęli już ponad 200 wnyków na zwierzynę - zaznacza Wojciech Zajdel, specjalista do spraw ochrony mienia RDLP w Krośnie.

Kłusownictwo, mimo że jest coraz bardziej marginalne w skali regionu, wciąż pozostaje w niektórych okolicach jednym z najczęściej popełnianych przestępstw leśnych. Za czyn taki grozi kara do dwóch lat więzienia, jak również kara grzywny.