Ukraińskie źródła podają, że rozbitą wczoraj na lotnisko Rzeszów-Jasionka awionetką podróżował deputowany Partii Radykalnej Ołeha Laszki.
Media na Ukrainie powołują się na innego deputowanego tej partii Ihora Mosijczuka, który napisał na Facebooku, że w samolocie, który rozbił się w Rzeszowie znajdował się ich kolega, deputowany Partii Radykalnej Ołeha Laszki – Jurij Czyżmar. Dodał, że poseł przebywa w szpitalu.

deputowany ranny w jasionce

Przypomnijmy, że wczoraj około godziny doszło do wypadku w którym brała udział awionetka, która leciała z Ukrainy. Do zdarzenia doszło podczas manewru lądowania. Maszyna spadła około 100 metrów przed progiem pasa startowego. Trzy osoby zostały ranne, a lotnisko było zamknięte przez dwie godziny.

Partia Radykalna w przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2014 odnotowała poparcie na poziomie ponad 7,4%, wprowadzając do Rady Najwyższej 22 posłów, wśród których znaleźli się poza jej liderem także piosenkarka Inna Bordiuh, działacz nacjonalistyczny Jurij Szuchewycz i pływak Denys Syłantiew. Partia dołączyła do koalicji rządowej współtworzącej powołany po wyborach gabinet Arsenija Jaceniuka. Opuściła ją jednak we wrześniu 2015.