Pożar garażu w budynku mieszkalnym. Jedna osoba poszkodowana
30 listopada 2018 r. około godziny 17. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie z numeru 112 o wybuchu pieca i pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Rożniatów ( gm. Zarzecze).
Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy PSP z JRG Przeworsk oraz zastępy OSP Urzejowice, OSP Zarzecze i OSP Rożniatów.

Rożniatów. Pożar garażu

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że to nie eksplozja pieca była przyczyną pojawienia się ognia, a pożar samochodu zaparkowanego w garażu mieszczącym się w tym budynku. W wyniku tego zdarzenia ranna została jedna osoba, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po opatrzeniu i przebadaniu jej przez zespół PRM poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala. Przebadano również znajdujące się w budynku dzieci, aby upewnić się, że nie zatruły się toksycznym dymem. Na szczęście nie stwierdzono u nich żadnych niepokojących objawów.

Działania PSP i OSP polegały na opatrzeniu poszkodowanego mężczyzny, ugaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu zadymionych pomieszczeń.
W działaniach trwających prawie dwie i pół godziny brało udział 24 ratowników. Przyczyny pożaru bada Policja.

Czytaj również