Kierowca ciężarowego dafa cofając uszkodził inną ciężarówkę. Sprawca tego zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie
We wtorek (04.12) przed południem strzyżowscy policjanci interweniowali na jednej ze stacji paliw w Wyżnem ( gm.Czudec).

Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca dafa z naczepą, 58-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, cofając uderzył w naczepę podpiętą do ciągnika siodłowego man, należącego do rosyjskiej firmy. Obaj kierowcy zostali przebadani na alkomacie – Rosjanin był trzeźwy, natomiast u sprawcy kolizji badanie wykazało ponad 2 promile. 58-latek tłumaczył się, że nie spowodował żadnej kolizji, nie kierował ciężarówką w czasie zdarzenia, a na stację paliw przyjechał nad ranem. Wracał z towarem z Węgier.

Po sprawdzeniu jego danych przez policjantów okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Dalszym wyjaśnianiem tej sprawy zajmą się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Mieszkańcowi województwa warmińsko-mazurskiego, za naruszenie zakazu kierowania pojazdami i kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat. Ponadto za spowodowanie kolizji poza drogą publiczną może zostać ukarany przez sąd grzywną do 5000 zł.