Młodzi mężczyźni zamiast udzielić pomocy poszkodowanej kobiecie, pozostawili ją w przydrożnym rowie i odjechali.
Krośnieńscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn mających związek ze śmiertelnym potrąceniem kobiety.
W czwartek (06.12) przed godz. 7, dyżurny krośnieńskiej komendy został poinformowany o znalezieniu zwłok kobiety przy ul. Kolejowej w Milczy (gm. Rymanów). Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że nieżyjąca mogła być uczestnikiem zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy.

W czasie, gdy na miejscu pracowali policjanci i prokurator, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy realizowali już czynności związane z typowaniem sprawcy tego tragicznego zdarzenia.

Kilka godzin później, kryminalni wpadli na trop kierowcy oraz jego współpasażera, którzy mogli mieć związek z wypadkiem drogowym w Milczy. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Podróżujący z nim 22-letni pasażer usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy oraz zacierania śladów przestępstwa. Młodzi mężczyźni, zamiast ratować ranną kobietę, pozostawili ją w przydrożnym rowie i odjechali.

Policjanci zwrócili się do prokuratora z wnioskiem o wystąpienie do sądu w sprawie zastosowania wobec obydwu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i postanowił, że podejrzani najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie.

Czytaj również