Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł nie udzielając pomocy
Do wypadku doszło w poniedziałek (08.04) przed godz. 22, na skrzyżowaniu ul. Suszyckich z ul. Kalinową w Boguchwale ( powiecie rzeszowskim ).

Kierowca samochodu, jadąc w kierunku Rzeszowa, potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych. Kierujący nie zatrzymując się i nie udzielając pomocy pieszemu, odjechał z miejsca zdarzenia. Mimo podjętej przez załogę karetki pogotowia reanimacji, potrącony mężczyzna zmarł.

Na miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli dowody. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań. Pracujący nad sprawa policjanci ustalili tożsamość zmarłego. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec Boguchwały. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i odnalezienia kierowcy samochodu.

Policjanci proszą świadków lub osoby mogące mieć wiedzę o zdarzeniu o kontakt z Referatem ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 11, pokój nr 6, tel. 17 858 3456, 17 858 3450 lub z dyżurnym komendy pod nr 112.

O kontakt pod wskazanymi telefonami prosimy również kierowców, którzy posiadają w samochodach kamery i wczoraj około godz. 22 jechali przez Boguchwałę lub w kierunku tej miejscowości i mogli zarejestrować samochód sprawcy noszący ślady uszkodzenia.

Czytaj również