Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który samochodem potrącił pieszą, i odjechał z miejsca wypadku
W środę (05.06), po godzinie 11:00, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Sowina (gmina Kołaczyce).

Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący osobowym oplem miał potrącić pieszą i zbiec z miejsca zdarzenia. Na interwencję skierowane zostały patrole z Posterunku Policji w Kołaczycach oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Z ustaleń wynikało, że kierujący oplem, młody mężczyzna jadąc drogą gminną w kierunku Gogołowa, na prostym odcinku drogi potrącił kobietę. Po zdarzeniu odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając jej pomocy.

W wyniku podjętych działań mundurowi ustalili, kto mógł być sprawcą tego zdarzenia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Policjanci zastali go w miejscu jego zamieszkania, a w garażu znaleźli zaparkowany samochód, który posiadał uszkodzenia, mogące świadczyć, że pojazd brał udział w zdarzeniu. Mężczyzna był kompletnie pijany, alkomat wskazał w jego organizmie 3,9 promila alkoholu.

Na miejscu wypadku policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Ranna kobieta, 41-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce trafiła do jasielskiego szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj również