Na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego znaleziono niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.
W sobotę (14 listopada) w trakcie wykonywania prac ziemnych i polowych na terenie powiatu ropczycko - sędziszowskiego znaleziono kilka niewybuchów.

Pierwszy niewybuch znaleziono w Ostrowie podczas wykonywania prac ziemnych. Miejsce znalezienia niewybuchu zostało zabezpieczone i wezwano saperów. Z uwagi że pocisk znaleziono w centrum miejscowości, musiano ewakuować ponad 250 osób. Znaleziony pocisk to prawdopodobnie pocisk rakietowy z okresu II wojny światowej.

niewybuch

Kolejne zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu policjanci otrzymali przed godziną 11:00. Tym razem znaleziono dwa granaty moździerzowe podczas prac porządkowych.

Nie skończyło się jednak na dwóch zgłoszeniach bo już przed godziną 16:00 kolejny raz funkcjonariusze policji zostali powiadomieni o znalezieniu pocisku artyleryjskiego pochodzącego również z okresu II wojny światowej. Pocisk znaleziono w trakcie wykonywania prac polowych w Sędziszowie Małopolskim.