W minioną sobotę w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą" tarnobrzeskie służby ratunkowe promowały zasady bezpiecznego wypoczynku
W sobotnie przedpołudnie na plaży Jeziora Tarnobrzeskiego Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu i WOPR, zorganizowały spotkanie w ramach kampanii objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kręci mnie bezpieczeństwo

Podczas kampanii Kręci Mnie Bezpieczeństwo funkcjonariusze policji, straży pożarnej, wopru przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk, oraz sprzętów pływających. Uczestnicy kampanii mogli wziąć udział w szkoleniach reanimacji dorosłego, bądź dziecka, oglądnąć sprzęt hydrauliczny i nurkowy strażaków z Tarnobrzega i Nowej Dęby, oraz zwiedzić radiowóz policji od środka.

Kręci mnie bezpieczeństwo w Tarnobrzegu

Podczas ćwiczeń zaprezentowane zostało założenie z tonącą osobą, przy akcji w której udział brali nurkowie, policjanci i strażacy. Na koniec akcji dla najaktywniejszych zostały rozdane prezenty w postaci planów lekcji, kamizelek odblaskowych.

Kręci mnie bezpieczeństwo

W tym niecodziennym wydarzeniu z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu udział wzięli st.asp Rafał Ciach - dzielnicowy oraz asp. Rafał Szymański, a z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej udział wzięli mł. bryg. Piotr Kędzior, oraz strażacy z Tarnobrzega i Nowej Dęby.


Czytaj również