Dzisiaj o godzinie 6:15, miał miejsce wypadek drogowy na drodze DK-94, przy skręcie do miejscowości Woliczka.
W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Strażacy zastali rozbite dwa samochody osobowe, które stały na pasach ruchy. W pojazdach tych znajdowały się kierujące, które w wyniku odniesionych obrażeń, wymagały natychmiastowej pomocy medycznej. Strażacy całkowicie zablokowali drogę, zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym.

Wypadek w Świlczy

Po chwili na miejsce dojechały zastępy z OSP Trzciana i karetki pogotowia. Z uwagi na fakt, że jedna z poszkodowanym była uwięziona w pojeździe, do jej uwolnienia strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Zostały usunięte drzwi kierowcy, które uniemożliwiały wyciągniecie kobiety. Strażacy ewakuowali poszkodowaną z samochodu przy pomocy deski ortopedycznej i przekazali ją ratownikom medycznym. Obie kierujące zostały przekazane Załogom Pogotowia Ratunkowego

Wypadek w Świlczy
.
Następnym zadaniem dla jednostek ratowniczych była neutralizacja płynów ropopochodnych. Po wstępnych oględzinach, obie poszkodowane zostały przewiezione do szpitala, zastępy z OSP Trzciana oraz z JRG Rzeszów udały się do koszar, a Policja przystąpiła do wykonywania swoich zadań.

Strażacy z OSP Świlcza dziękują osobom postronnym, które jako pierwsze udzieliły pomocy osobom poszkodowanym. To one jako pierwsze po zderzeniu czuwały nad ich zdrowiem i życiem.

Wypadek w Świlczy

W sumie na miejscu działy 3 zastępy z JRG 1 Rzeszów, 2 zastępy z OSP Trzciana oraz jeden zastęp z OSP Świlcza, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, 3 patrole Policji z WRD Rzeszów.

Czytaj również