W godzinach porannych strażacy z kilku powiatów województwa ćwiczyli ewakuacje osób z zalanych terenów.
Poranni plażowicze i spacerowicze, którzy przyszli w rejon zalewu rzeszowskiego, mogli być troszkę zaniepokojeni ilością zastępów Straży Pożarnej, które skoncentrowały się na parkingu zalewu. Na szczęście okazało, się że jest to jeden z epizodów ćwiczeń w Rzeszowie.W ćwiczeniach między innymi brali udział strażacy z Rzeszowa, Niska, Przeworska, Jarosławia, Sanoka, Stalowej Woli i Przemyśla.

Ćwiczenia powodziowe Rzeszów 2017

Zadaniem zastępów z łodziami była ewakuacja poszkodowanych z zalanych terenów. Wśród kilkunastu poszkodowanych były osoby ciężko ranne, wychłodzone, osoba na wózku, a także ofiary śmiertelne. W rejonie ulicy Grabskiego urządzono punkt medyczny w którym segregowano poszkodowanych oraz udzielano im pomocy.

Ćwiczenia powodziowe Rzeszów 2017

Jednym z wniosków z ćwiczeń były problemy z łącznością, które występowały w rejonie działań czyli górnego odcinka zalewu rzeszowskiego.

Ćwiczenia powodziowe Rzeszów 2017

Warto zauważyć, że tego typu ćwiczenia zbiegły się z wielkim żywiołem jaki zaatakował Stany Zjednoczone w stanie Teksas co pokazuję jak tego typu pozorację są potrzebne.

Czytaj również