Głupi żart 13-latka będzie miał swój finał w sądzie rodzinnym.
Po północy Leżajscy policjanci otrzymali zgłoszenie od młodego chłopaka że jego kolega na jednym z portali społecznościowych napisał mu że idzie do lasu aby odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast ustalili adres zamieszkania chłopaka i tym samym udali się tam. W tym samym czasie dyżurny KPP Leżajsk ustalił numer telefonu do rodziców chłopaka. W rozmowie telefonicznej z matką chłopca poinformowała ona policjantów że jej syn znajduje się w domu u siebie w pokoju.

Jak ustalili funkcjonariusze którzy udali się na miejsce zamieszkania autorem wpisu był 13-latek który chciał sobie zażartować ze swoich kolegów. Tą sprawą zajmie się sąd rodzinny do którego Tafiły materiały.

Policjanci przypominają, że nr 112, 997, 998, 999 to numery alarmowe i każde zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego jest traktowane poważnie i wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych działań funkcjonariuszy w celu ratowania drugiego człowieka znajdującego się w sytuacji zagrożenia. Osoba, która wywołuje bezzasadne działania służb ratowniczych, musi liczyć się z odpowiedzialnością za takie zachowanie.

Czytaj również