Na drogach powiatu przeworskiego prowadzone były działania „Trzeźwy poranek”. Podczas kontroli w kilkunastu punktach policjanci sprawdzili trzeźwość 794 kierujących.
Tuz po godzinie 6 w Kańczudze na ul. Węgierskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego kierującego volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

O godzinie 7 w miejscowości Ubieszyn funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującego toyotą. 28-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Kierującego fordem focusem policjanci zatrzymali tuż po godz. 9.30 w Jagiele. 35-letni mieszkaniec województwa pomorskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie.

O godz. 10.30 w Pantalowicach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego kierującego oplem zafirą. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on pół promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem alkoholu sprawcy odpowiedzą przed sądem.

Czytaj również