W czwartek 19 październiki odbyły się ćwiczenia Gminne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudniku nad Sanem przy ul. Mickiewicza.
Przed przystąpieniem do ćwiczeń odbyła się kontrola samochodów bojowych oraz ich wyposażenia przeprowadzona przez zespół z Komendy Powiatowej PSP w Nisku. Po kontroli samochody udały się na punkt koncentracji przy ul. Grunwaldzkiej skąd alarmowo jednostki udawały się na miejsce ćwiczeń.

Ćwiczenia rudnik nad sanem

Ćwiczenia składały się z 2 epizodów. W pierwszym pożar w budynku internatu, gdzie zostają uwięzione 2 osoby na drugim piętrze. Sprawcy podpalenia uciekają i są ścigani przez Policję. Jeden z nich wskakuje do rzeki i straż musi pomóc Policji go wydobyć na brzeg. W drugim epizodzie drugi sprawca podpalenia uderza skradzionym samochodem w drzewo i zostaje uwięziony w środku. Straż musi go uwolnić i udzielić pierwszej pomocy.

Ćwiczenia rudnik nad sanem

Nasza OSP jako pierwsza przybyła ma miejsce pożaru, musiała zlokalizować pożar, odszukać osoby poszkodowane. Po zakończeniu działań gaśniczych przystąpiliśmy do uwolnienia osoby z rozbitego samochodu. Podczas ćwiczeń nasza łódź zabezpieczała działania wodne, a jeden z druhów był pływającym w rzece pozorantem.

Ćwiczenia rudnik nad sanem

W ćwiczeniach brało udział Policja 10 osób, OSP Rudnik GCBA, GLM i ponton, OSP Kopki GBA, OSP Przędel GCBA, OSP Przędel Kolonia GBA, GLM oraz łódź., JRG Nisko GBA, GLBARt, SH 25.

Czytaj również