Pilnie potrzebna krew dla ofiary ataku nożownika w galerii Vivo w Stalowej Woli.
Na profilu kolegi jednej z ofiar napastnika z galerii VIVO Wojciecha Sarny, pojawił się apel o oddawanie krwi w szpitalu w Stalowej Woli. W komunikacie czytamy, że Wojciech przeszedł wczoraj operację w Centrum Urazowym na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie i potrzebuje krwi. Poszkodowany posiada grupę krwi AB+ co oznacza, że przyjmie każdą krew. Można oddawać ją od jutra w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Stalowej Woli jak również w każdym punkcie RCKiK (należy zaznaczyć że krew jest dla Wojciecha Sarny syna Marka).

Przypomnijmy, że 27-latek zaatakował w piątek po godz. 15:00 na terenie galerii VIVO w Stalowej Woli. Mężczyzna dwoma nożami zaatakował przypadkowe osoby, zanim został zatrzymany przez klientów ranił 10 osób.

Mimo podjętej reanimacji na miejscu zmarła 50-letnia kobieta, dziewięć pozostałych osób zostało przewiezionych do szpitali w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Nisku i Sandomierzu.

Prokuratura postawiła 27-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj również