Funkcjonariusze policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu a także Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzili w ubiegły poniedziałek działania "Trzeźwy Poranek". Skontrolowano ponad tysiąc kierowców.
W poniedziałek na terenie powiatów jarosławskiego i lubaczowskiego policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy Poranek". Na ponad tysiąc kierowców poddanych kontroli tylko dwóch wsiadło za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu.

W powiecie jarosławskim policjantów można było spotkać w Jarosławiu, Radymnie, Szówsku, Tuczempach, Surochowie, Maleniskach i Kidałowicach. Skontrolowano 878 kierowców i tylko jeden mężczyzna wsiadł za kierownicę po wypiciu alkoholu.
Około godziny 9 na ul. Kruhel Pełkiński policjanci zatrzymali kierującego Audi A6. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek ma w organizmie poniżej 0,5 promila. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Na terenie powiatu lubaczowskiego policjanci poddali kontroli 270 kierowców. W miejscowości Stary Dzików do kontroli zatrzymano kierującego Renault. 24-letni mieszkaniec gminy Cieszanów znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Kontrola trzeźwości wykazała poniżej 0,5 promila w organizmie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Na ponad tysiąc kontroli ujawniono dwóch kierujących po użyciu alkoholu. To znak że świadomość kierowców o konsekwencjach jazdy "pod wpływem" jest coraz większa.
Mężczyźni którzy pomimo wypitego alkoholu prowadzili pojazdy odpowiedzą za wykroczenie.

Czytaj również