Mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, wsiadła za kierownicę i spowodowała kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W piątek (27 października) policjanci z przemyskiej drogówki, po godz. 8:00 zostali wezwani na ulicę Ofiar Katynia w Przemyślu, gdzie miała miejsce kolizja. Z ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący pojazdem marki citroen, 38-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego zatrzymał swój pojazd chcąc skręcić w lewo, po czym nagle poczuł silne uderzenie w tył pojazdu.

Zachowanie kierującej toyotą avensis wzbudziło podejrzenie, że kobieta może być nietrzeźwa. Wyczuwalny był od niej alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że nie powinna ona wsiadać za kierownicę. Miała w organizmie pond 1,9 promila. W wyniku zderzenia do szpitala został przewieziony kierujący citroenem. Kierująca toyotą przewoziła w samochodzie 6-letnią córkę. Na szczęście dziecko nie doznało żadnych obrażeń.

wypadek Przemyśl

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. 33-latce zatrzymano prawo jazdy, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym. Kobieta niebawem usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Czytaj również