We wtorek, 31 października, na rzeszowskim cmentarzu odbyły się uroczystości pogrzebowe Ś.P. płk. poż. w st. spocz. Kazimierza Guzka
W ceremonii uczestniczył st. bryg. Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki PSP wraz zastępcami mł. bryg. Andrzejem Marczenią i bryg. Danielem Dryniakiem. W pożegnaniu uczestniczyli także komendanci miejscy i powiatowi PSP z terenu Podkarpacia, emerytowani komendanci jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz pracownicy i funkcjonariusze, którzy mieli zaszczyt go znać i z nim pracować.
W ostatniej drodze byłemu Komendantowi towarzyszyła kompania honorowa oraz poczet sztandarowy Państwowej Straży Pożarnej.

Ś.P. płk. poż. w st. spocz. Kazimierza Guzka

St. bryg. Andrzej Babiec w imieniu podkarpackich strażaków złożył rodzinie i bliskim zmarłego kondolencje. W imieniu strażackiej braci pożegnał komendanta i mentora: „Żegnam Cię drogi Kolego w imieniu wszystkich strażaków województwa rzeszowskiego i obecnego podkarpackiego. Odszedłeś od nas, lecz wspomnienie o Tobie jako człowieku o wielkim sercu i oficerze nieprzeciętnego formatu – pozostaną w naszej wdzięcznej pamięci. Zostawiłeś wśród nas cząstkę swej duszy, marzeń i dążeń. Chcemy tę cząstkę zachować i pielęgnować.”
Spoczywaj w pokoju! Cześć Twojej Pamięci!

Ś.P. płk. poż. w st. spocz. Kazimierza Guzka

Płk. poż. w st. spocz. Kazimierz Guzek służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1955 roku wstępując do Szkoły Oficerów Pożarnictwa w Warszawie. Zaraz po ukończeniu szkoły podjął służbę w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnych w Krośnie, a następnie w Ropczycach.
Od lipca 1961 r. zostały mu powierzone obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Straży Pożarnych w Rzeszowie.
W latach 1962 -1975 pełnił służbę w Wojewódzkiej Komendzie Straży Pożarnych w Rzeszowie. Przez 6 lat, do 1981 roku dowodził strażakami z Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej WSK
w Rzeszowie. W 1981 roku pułkownik pożarnictwa Kazimierz Guzek został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Straży Pożarnych w Rzeszowie. Stanowisko to piastował do 1991 r.

Czytaj również