31 strażaków walczyło z pożarem drewnianego domu w miejscowości Równe w powiecie krośnieńskim.
Pożar w drewnianym domu został zauważony w sobotę 28 października po godz. 16-tej.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej - 3 JRG PSP Krosno, 2 OSP Równe, OSP Dukli i OSP Wietrzno. - Na miejsce zdarzenia jako pierwsze przyjechały 2 zastępy z jednostki OSP Równe, którzy zastali objęte ogniem wnętrze budynku mieszkalnego. Odłączyli oni zasilanie energetyczne oraz podjęli działania gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych - informuje bryg. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie.

pożar w Rórnem

W domu mieszkał mężczyzna, który o własnych siłach opuścił budynek. Początkowo poinformował on, że w budynku może przebywać kobieta. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych i przeszukiwania budynku, mężczyzna zmienił początkowe informacje, twierdząc, że w momencie pożaru przebywał w budynku sam. - Mężczyzna ten nie odniósł żadnych obrażeń, jednakże został przebadany przez zespół PRM i następnie został przetransportowany do szpitala - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

pożar domu w Równem

Zniszczeniu uległa część dachu oraz dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem. Pozostała część budynku uległa częściowemu uszkodzeniu w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury oraz dymu.