Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego KPP w Jarosławiu (pow.jarosławski) ujawnili susz, jak się okazało była to marihuana.
W piątek 17 listopada, policjanci jarosławskiej komendy prowadzili działania na jednej z ulic na terenie miasta. W trakcie patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, jeden z nich miał w ręce foliowy woreczek z suszem roślinnym. Funkcjonariusze podejrzewając, że mogą być to środki odurzające zatrzymali mężczyzn. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia policjantów, była to marihuana.

W trakcie przeszukania mieszkania 43-latka ujawniono prawie 90 gramów suszu, natomiast w mieszkaniu 38-latka znaleziono blisko 9 gramów. Wykonane badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana.

Na wniosek policjantów Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała wobec 43-latka wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również