Zasłużeni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Policji otrzymali dziś wyróżnienia za pełną zaangażowania służbę. Uroczysty apel z udziałem wojewody Ewy Leniart i komendantów wojewódzkich odbył się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.
Policjanci i pracownicy Policji garnizonu podkarpackiego otrzymali – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki resortowe „Zasłużony Policjant”. Wyróżnienia nadano w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych na rzecz ochrony i utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego. Policjanci odebrali także awanse na wyższe stopnie służbowe.

Strażacy i policjanci odznaczeni w rzeszowie

W trakcie uroczystości awanse w korpusach podoficerskim, aspiranckim i oficerskim otrzymało także czternastu podkarpackich strażaków. Gratulowali im wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska, podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec oraz p.o. komendant wojewódzki Policji insp. Zbigniew Sowa.

Strażacy i policjanci odznaczeni w rzeszowie

Obchodzona niedawno uroczystość 11 listopada i przygotowania do jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonały moment na podziękowanie osobom zaangażowanym w działalność na rzecz państwa i społeczeństwa.

Strażacy i policjanci odznaczeni w rzeszowie

Funkcjonariusze mundurowi, których wyróżniamy dziś za pełną zaangażowania pracę, stanowią o sile i sprawności funkcjonowania państwa polskiego. Służba państwu i społeczeństwu to ogromne wyzwanie, które jest jednocześnie zobowiązaniem do sumiennego wykonywania obowiązków, często z narażeniem życia i zdrowia. Dziękuję za profesjonalizm i zaangażowanie. Za to, że codziennie dbacie Państwo o to, żeby porządek i bezpieczeństwo obywateli były na najwyższym poziomie – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystości.

Czytaj również