Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymano na Drogowym Przejściu Granicznym w Budomierzu. Policjanci ustalili, że byli oni sprawcami kilku kradzieży na terenie Jarosławia.
Kilka dni temu mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie gminy Jarosław zawiadomił policję o kradzieży. Z terenu jego firmy skradziono części do samochodów i olej napędowy, sprawcy uderzali w odstępie kilku dni. Moment drugiej kradzieży zarejestrował monitoring.

W poszukiwaniach sprawców wzięło udział kilku funkcjonariuszy, a także pies patrolowo-tropiący z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Policjanci przejrzeli dokładnie zapis monitoringu i na jego podstawie ustalili sprawców. Dzięki szybkiej reakcji poszkodowanego wytypowano dwóch sprawców kradzieży, byli to obywatele Ukrainy.

Po kilku godzinach do odprawy na DPG w Budomierzu podjechało dwóch Ukraińców w wieku 22 i 24 lat. Mężczyźni nie domyślali się, że policja już wpadła na ich trop. Sprawcy zostali zatrzymani a w bagażniku samochodu którym podróżowali ujawniono skradzione przedmioty. Udało się odzyskać 8 akumulatorów i radioodtwarzacz samochodowy.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni kradli również w sklepie spożywczym w Jarosławiu, straty wyceniono na 1000 złotych.
Sprawców kradzieży zatrzymano do wyjaśnienia i postawiono im zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.