W ubiegłym tygodniu jasielskich policjantów odwiedzili uczniowie ze szkoły w Nowym Gliniku i Niepli. Nie zabrakło także tych najmłodszych z przedszkola w Lipnicy Dolnej. Policjanci nie tylko pokazali z bliska jak wygląda ich służba, ale także przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz przepisy prawa dotyczące nieletnich.
W minionym tygodniu, w przeciągu trzech dni, jasielską komendę odwiedzili uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Gliniku, Szkoły Podstawowej w Niepli oraz dzieci z Społecznego Przedszkola w Lipnicy Dolnej.

Zwiedzanie rozpoczynało się od zaprezentowania policyjnej strzelnicy oraz siłowni. W obu tych miejscach dzieci mogły przekonać się w jaki sposób funkcjonariusze podnoszą swoją sprawność fizyczną oraz umiejętności strzeleckie. Następnie mundurowi pokazali wnętrze pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz pokój okazań. Policjanci w trakcie oprowadzania opowiadali o swojej służbie i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ich pracy. Jak za każdym razem, dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z technikiem kryminalistyki, który zaprezentował w praktyce zabezpieczanie śladów na miejscu zdarzenia. Spotkania kończyło rozdanie odblasków oraz pokaz policyjnych motocykli, które są wykorzystywane do służby przez funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego.

Oprócz promowania swojego zawodu, mundurowi cały czas omawiali obowiązujące przepisy prawa, szczególnie dotyczące nieletnich. Przedszkolakom przy pomocy Autochodzika, policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, a na twarzach dzieci można było zobaczyć nie tylko zaciekawienie, ale także szerokie uśmiechy.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.