Jeden z kandydatów do Rady Gminy Chorkówka chce ponownego przeliczenia głosów w obwodowej komisji wyborczej nr 11 w Świerzowej Polskiej. W Sądzie Okręgowym w Krośnie złożył protest wyborczy.
Sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie potwierdził, że do sądu wpłynął protest wyborczy Macieja Fabera, który ubiegał się o mandat radnego do Rady Gminy Chorkówka w okręgu nr 11, który obejmuje część Świerzowej Polskiej. W okręgu tym mandat uzyskał Mateusz Szkudlarek otrzymując 190 głosów. Tuż za nim uplasował się Maciej Faber, na którego głos oddało 189 mieszkańców Świerzowej Polskiej, czyli w tym przypadku o uzyskaniu mandatu zaważył jeden głos. Obwodowa Komisja Wyborcza uznała też, że dwa głosy oddane na kandydatów są nieważne.

- W proteście wyborczym domaga się ponownego powtórzenia czynności wyborczej w postaci powtórzenia przeliczenia głosów dotyczących wyborów w okręgu nr 11 oraz sprawdzenia pakietów wyborczych z okręgów nr 11 i 12, czy nie zawierają kart do głosowania dotyczących kandydatów z okręgu 11 - poinformował sędzia Artur Lipiński.

W przypadku ujawnienia błędów w przeliczeniu głosów, Maciej Faber wnosi o stwierdzenie nieważności wyborów na radnego Rady Gminy Chorkówka w okręgu nr 11.

Sędzia Artur Lipiński dodał, że zgodnie z obowiązującymi procedurami, odpis tego wniosku otrzyma Komisarz Wyborczy w Krośnie. Sąd Okręgowy w Krośnie wyznaczy także termin rozprawy, w trakcie której zostaną przeprowadzone dowody wnioskowane przez strony.

Maciej Faber startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, Mateusz Szkudlarek z Komitetu Wyborczego Wyborców Chorkówka Przyjazna Gmina. Trzecim kandydatem na radnego w okręgu wyrocznym nr 11 był Michał Guzik z Komitetu Wyborczego Wyborców Edyta Sabat "Wspólna Gmina", uzyskał 77 głosów.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.