Przetarg na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów - Dębina został rozstrzygnięty.
Wybrano najkorzystniejszą ofertę spółki G&G Auto Rzeszów. Koszt samochodu to 380 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pozostałe środki w wysokości ok. 50 tys. zł zostaną przeznaczone na zakup umundurowania dla strażaków.

Natomiast kilka dni temu OSP Bzianka poświeciła uroczyście samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował 950 tys. zł, w tym z budżetu miasta wydano na niego 475 tys. zł. Kolejne 475 tys. zł pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

To niejedyne inwestycje przeciwpożarowe w Bziance. Także remiza przeszła niedawno remont i modernizację. Remont sfinansowano z budżetu miasta. W 2021 na ten cel z RBO OSP Bzianka otrzymała 300 tys. zł, a rok później 400 tys. zł. W 2023 r. - 400 tys. zł na dokończenie modernizacji budynku w ramach budżetu obywatelskiego. Łączny koszt modernizacji budynku OSP Rzeszów - Bzianka to 1, 1 mln zł.

Co jest planowane w tym roku, by wesprzeć rzeszowskie OSP?20 tys. zł z budżetu miasta będzie przeznaczone dla OSP Rzeszów - Bzianka na wykonanie dokumentacji projektowej garażu (wniosek na najbliższą sesję o dodatkowe 10 tys. zł). Z RBO po 400 tys. zł zostanie wydane na remont i modernizację budynków jednostek dla OSP Rzeszów - Drabinianka oraz OSP Rzeszów - Zalesie.

O nowe samochody starają się OSP Rzeszów - Pogwizdów Nowy, a także OSP Rzeszów - Wilkowyja. Na pierwszy z wymienionych jednostka planuje wydać ok. 1 mln zł. Obecnie ma 600 tys. zł, w tym 400 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego, a także dodatkowe 600 tys. zł od Wojewody Podkarpackiego w ramach środków na straże pożarne od MSWiA. Na pojazd ratowniczy OSP Rzeszów - Wilkowyja przeznaczone jest 450 tys. w tym 400 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego. Złożono wniosek na najbliższą sesję jeszcze o dodatkowe 50 tys. zł. Na te dwa zakupy pojazdów niebawem zostaną ogłoszone przetargi.

W sumie na dofinansowanie inwestycyjne Ochotniczych Straży Pożarnych miasto zaplanowało w tym roku sumę 2,3 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.