Po raz pierwszy do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck. Ten nowatorski i nietypowy projekt ma na celu edukowanie i poszerzenie wiedzy dotyczącej handlu ludźmi, wykorzystywania seksualnego i pracy przymusowej.
Organizatorami projektu jest holenderska policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Rzeszów KMP. W naszym mieście "Escape van" będzie dostępny w czwartek 23 maja, w godz. 10-18, na parkingu przy ul. Podpromie.

Zaproszeni do projektu uczniowie szkół średnich z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego będą mogli sprawdzić się w tej nietypowej, sztucznie wykreowanej rzeczywistość, która jednak bardzo realnie odzwierciedla prawdziwe historie i losy ich bohaterów.

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie wyjścia z escape roomu. Klucz do wyjścia ukryty będzie w zagadkach dotyczących losów osób, które padły ofiarami handlu ludźmi. Scenariusze zostały opracowane w oparciu o prawdziwe, dramatyczne historie, do których modus operandi dostarczyły kartoteki spraw prowadzonych przez Biuro Prewencji, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji czy Straż Graniczną. Mimo, że projekt jest tylko grą, jednak pomieszczenia bardzo realnie odzwierciedlają te prawdziwe, w których przetrzymywane były ofiary handlu ludźmi.

Handel ludźmi, to przestępstwo o globalnej skali. Polska jest jednocześnie krajem pochodzenia, krajem tranzytowym oraz krajem docelowym dla ofiar tego procederu. Handel ludźmi stanowi współczesną formę niewolnictwa. Obecnie najczęstszą formą handlu ludźmi jest wykorzystanie do pracy przymusowej, drugą z kolei jest zmuszanie do pracy w sex biznesie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.