Na placu przed budynkiem Dworca Głównego PKP w Rzeszowie odbyła się konferencję poświęcona budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego i jego roli dla rozwoju Podkrapacia.
- Jako Polska powinniśmy mieć ambicje realizacji wielkich projektów infrastrukturalnych, będących kołem zamachowym naszego rozwoju. Bez wątpienia Centralny Port Komunikacyjny do takich przedsięwzięć należy. Tego rodzaju przedsięwzięcia o znaczeniu cywilizacyjnym mogą odegrać również kolosalną rolę w rozwoju poszczególnych regionów takich jak Podkarpacie, stąd moje wielkie wsparcie dla CPK - wskazuje Marszałek Władysław Ortyl.

Wsparcie tej inwestycji jest przedmiotem projektu stanowiska, które klub radnych Prawa i Sprawiedliwości przygotował na najbliższą sesję Sejmiku Województwa. Projekt radnych w pełni wspiera zarząd województwa.

- Dzisiaj w Polsce obserwujemy bardzo duże poruszenie, związane z obawą, że przez nieodpowiedzialne decyzje obecnego rządu CPK może wcale nie powstać, lub będzie bardzo opóźniony w stosunku do pierwotnych planów. Chcemy poprzez nasz projekt stanowiska dołączyć do tego ruchu wsparcia dla budowy CPK i tym samym wywrzeć presje na polski rząd, aby CPK powstał najpóźniej do końca 2030 roku. Każdy miesiąc opóźnienia to strata dla Polski, naszej gospodarki i jakości życia - podkreśla Marcin Fijołek, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.