Ponad 7 tys. aktywnych uczniów i przedszkolaków z Rzeszowa wzięło udział w Rowerowym Maju. Wykonali aż 154 464 przejazdy.
Była to III edycja kampanii w naszym mieście. Trwała od 6 do 29 maja. Wzięły w niej udział 63 placówki w tym: przedszkola, szkoły podstawowe, zespoły szkolno-przedszkolne. O zwycięstwo rywalizowały dzieci i młodzież z 937 grup i klas.

Oficjalne podsumowanie akcji z przejazdem uczestników przez miasto odbędzie się 16 czerwca na rzeszowskich Bulwarach. Tu poznamy zwycięzców. Nagrody zostaną wręczone na 3 poziomach w 3 kategoriach. Będzie to: najlepsza szkoła duża, najlepsza szkoła mała, najlepsze przedszkole - dla tych wszystkich placówek nagrodą będą parkingi rowerowe (otrzymają je po trzy placówki w każdej kategorii).

Najaktywniejsza klasa w SP wygra bilety do kina dla całej klasy, najaktywniejsza grupa w przedszkolu - pudło rozmaitości z zabawkami oraz słodkie upominki (te będą dla wszystkich 27 przedszkoli), a najaktywniejsi uczestnicy otrzymają karty podarunkowe do sklepu Decathlon. Wśród najaktywniejszych uczestników indywidualnych zostaną również rozlosowane rower, a także sprzęty i akcesoria sportowe.

Rowerowy maj to największa akcja w Polsce promującą zdrowy tryb życia oraz proekologiczne postawy wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą projektu jest Miasto Gdańsk. W Polsce odbyła się już X edycja wydarzenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.