Na rzeszowskich Bulwarach powstanie Ogród Motyli. To jedna z atrakcji, które sfinansowane zostaną z "Zielonego Funduszu dla Rzeszowa".
Ogród motyli będzie kolejnym ciekawym miejsce, które powstanie nad Wisłokiem. To tutaj, na działkach znajdujących się w sąsiedztwie zejścia z kładki łączącej Bulwary z Nowym Miastem a także łąki kwietnej i trzmielowiska posadzone zostaną przyciągające motyle rośliny. Będą to m.in. astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Ustawione zostaną także domki dla motyli. Ogród gotowy będzie do końca czerwca tego roku. Podpisana została już umowa z wykonawcą - firmą MarkFlor z Krakowa. Ta firma wykona także drugą zieloną atrakcję w Rzeszowie - stworzy łąkę krokusową na zieleńcu przy Placu Ciechociemnych.

wizualizacja
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Zarówno Ogród Motyli jak łąka krokusowa zostaną sfinansowane z pieniędzy zewnętrznych, które na "Zielony Fundusz dla Rzeszowa" wpłaciła spółka InPost. Koszt wykonania tych zielonych atrakcji to 96 tys. zł.
W tym roku Rzeszów świętuje swoje 670-lecie. Z tej okazji przez cały rok organizowane są wydarzenia upamiętniające rocznicę. Jedno z nich będzie miało formę pięknej kwietnej łąki, która powstanie na zieleńcu znajdującym się pomiędzy Wisłokiem a budynkami Zespołu Szkół Gospodarczych. Na łące posadzone zostaną rośliny, których kwiaty mają niebieski kolor. Niebieska łąka zostanie założona jeszcze w czerwcu tego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.