W minioną niedzielę w Bóbrce odbył się VI Przegląd Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych.
Po raz szósty w Bóbrce w niedzielne popołudnie (2 czerwca) odbył się Przegląd Pieśni Maryjnych i Pielgrzymkowych. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele, o oprawę muzyczną mszy zadbał Chór "Legato" pod kierunkiem Magdaleny Makiel.

Na placu przy kościele zgromadzona publiczność mogła wysłuchać pieśni maryjnych i pielgrzymkowych w wykonaniu solistów i zespołów. Na scenie zaprezentowało się 16 zespołów: "Szarotka" Duklanie z Dukli, Oaza Dzieci Bożych z Bóbrki, "Nadzieja" ze Zręcina, "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej, "Wietrznianki" z Wietrzna, "Indygo" z GCKCiS w Chorkówce, "Kamratki" z Krosno - Turaszówka, "Zalaski" z Zalesia, "Rogowice" z Rogów", "Bobrzanie" z Bóbrki, "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, "Chorkowianie" z Chorkówki, "Równianie" z Równego, "Jutrzenka" z Kopytowej, "Czerwone korale" z Kopytowej - Stanowiska", "Dworzanie" z Łubna - Opace oraz solistki Irina Pawluczenko z Ukrainy i Łucja Trybus z Bóbrki.

Każdy zespół po występie otrzymał okolicznościowe statuetki i upominki. Na zakończenie przeglądu głos zabrał Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka, gratulując wszystkim wykonawcom pięknych występów.
O nagłośnienie przeglądu zadbali Sławomir Duplaga i Grzegorz Makiel instruktorzy Centrum Kultury w Chorkówce, a koncert prowadzili Małgorzata Wierdak i Bogusław Pacek.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.