W minioną niedzielę w Jedliczu odbył się Piknik Parafialny, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne i remont kościoła parafialnego.
W dniu 9 czerwca przy kościele w Jedliczu odbył się kolejny już Piknik Parafialny. To wyjątkowe wydarzenie, które w serdecznej, rodzinnej atmosferze gromadzi społeczność lokalną. Jak co roku mieszkańcy nie zawiedli i licznie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonał proboszcz parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Antoniego ks. Tadeusz Dec, który po wspólnej modlitwie zaprosił uczestników do wspólnej zabawy.

Parafialny Parafialny w Jedliczu

Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowali się młodzi artyści z Niepublicznego Przedszkola im. Św. Jana Pawła II i M. Anny Kaworek oraz Samorządowego Przedszkola w Jedliczu. Występy maluchów przypadły wszystkim do gustu, a sami występujący zachowywali się jak prawdziwi profesjonaliści, świetnie przy tym bawiąc zgromadzoną publiczność. Następnie wystąpił zespół muzyczny Sami Swoi oraz zespół śpiewaczy Magnolia. Swój talent muzyczny zaprezentowali także uczestnicy ogniska muzycznego prowadzonego przez Jana Radonia.

W czasie gdy na scenie odbywały się popisy wokalne, na pobliskim boisku sportowym oraz wytyczonych trasach biegowych trwała zacięta rywalizacja sportowa, o którą zatroszczył się prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril. Dodatkowych emocji sportowych dostarczyły zawody strażackie, gdzie na druhów czekał wymagający tor przeszkód, a nad prawidłowością zawodów czuwał ks. Tomasz Podolak.

piknik w Jedliczu

Najmłodsi mogli wybrać się w podróż ciuchcią po ulicach Jedlicza, poskakać na dmuchanej zjeżdżalni, czy skorzystać z zabawy wodnej. Wśród licznych atrakcji uwagę przyciągał balon na ogrzane powietrze oraz pokaz umiejętności strażackich, który z nieskrywanym zachwytem na twarzach podziwiali milusińscy.

Starsi uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w licytacji przedmiotów, gdzie w rolę prowadzących wcielili się: Burmistrz Gminy Jedlicze Wojciech Tomkiewicz oraz Marzena Gęsiak. Tego dnia można było spróbować pysznego bigosu, grochówki oraz kiełbasek z grilla, a na gości czekały przeróżne wypieki i ciasta.

Parafialny Parafialny w Jedliczu

Na zakończenie wystąpiły lokalne gwiazdy z liryczno - folkowej kapeli podwórkowej "Tanie Dranie", działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Występ profesjonalnych muzyków był świetną okazją do tego, aby wspólnie na scenie odśpiewać "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II. Piknik Parafialny to czas przyjaźni i świetnej zabawy, a wspomnienia uczestników wydarzenia pozostają jeszcze na długo w ich sercach.
Dochód z pikniku przeznaczony został na cele charytatywne i remont kościoła parafialnego.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.