Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej w Dydni zaprosili na obchody święta patronki szkoły, św. Królowej Jadwigi.
Święta Królowa Jadwiga jest patronką Szkoły Podstawowej w Dydni od 33 lat. Zgodnie z wówczas obowiązującymi przepisami, zarządzenie nadające Szkole Podstawowej w Dydni imię Królowej Jadwigi podpisał 2 kwietnia 1991 roku Kurator Oświaty w Krośnie Eugeniusz Dryka. Oficjalnie szkoła nosi imię polskiej królowej od 3 maja 1991 roku.

W tym roku święto patronki w Szkole Podstawowej w Dydni zostało zorganizowane 7 czerwca, czyli w przeddzień 27 rocznicy jej kanonizowania. Dokonał tego papież Jan Paweł II na krakowskich Błoniach 8 czerwca 1997 roku, w czasie pielgrzymki do Polski.

obchody szkoły w Dydni

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła i św. Anny w Dydni, którą odprawił absolwent Szkoły Podstawowej w Dydni, ks. Bartłomiej Cipora, a homilię wygłosił proboszcz miejscowej parafii, ks. Jan Gwalbert Dąbal.

Druga część uroczystości odbyła się w budynku szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni Iwona Pocałuń wspominając postać królowej Jadwigi mówiła między innymi o programie wychowawczym, czy poszukiwaniu autorytetów w obecnych czasach.

- Dzisiaj nasi uczniowie tańcem i programem artystycznym pokazują, jak ważną dla społeczności szkolnej jest postać świętej Królowej Jadwigi. Święto naszej patronki obchodzimy w tym roku dokładnie dzień przed 27 rocznicą wyniesienia jej na ołtarze przez papieża Polaka - powiedziała Iwona Pocałuń.

obchody patrona szkoły w Dydni

Część artystyczną rozpoczął polonez zatańczony przez szkolny zespół taneczny. Choreografię przygotowała Karina Markowska-Kuźniar. Uczniowie, pod kierunkiem na nauczycieli, przygotowali także montaż słowno-muzyczny poświęcony postaci patronki.

Życzenia społeczności Szkoły Podstawowej w Dydni złożyli wójt gminy Bożena Chorążak, Aldona Dydek z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, Halina Cygan, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.