Lotnisko w Jasionce co miesiąc bije rekordy! W maju obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów.
- Dziękuję naszym pasażerom za zaufanie i wybór oferty z siatki połączeń dostępnej na naszym lotnisku. Warto zauważyć, że oprócz lotów czarterowych, sprawdzają się też "letnie" kierunki regularne, jak Alicante czy Zadar, a Lufthansa - po uruchomieniu drugiego połączenia dziennie do Monachium - notuje świetne wyniki w Jasionce. To fantastyczny prognostyk na dalszą część sezonu urlopowego, gdy dojdą oczekiwane czartery na Majorkę oraz do Tunezji czy Czarnogóry - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W maju najwięcej osób (30 tys.) wsiadło do samolotów Ryanaira, następnie w czartery (24,5 tys.) odlatujące do Turcji, Egiptu i Grecji. LOT-em poleciało 19,5 tys. pasażerów, Lufthansą - prawie 8 tys., a Wizzairem - 3,7 tys. Najchętniej wybierane kierunki regularne to Warszawa, Londyn, Monachium i Rzym, a w czarterach - Antalia, Sharm el-Sheikh, Heraklion i Hurghada.

wyniki
fot. materiały prasowe lotniska

- Kolejne rekordowe wyniki cieszą, ale są one wynikiem ciężkiej pracy zarządu oraz pracowników portu. Szczególnie w ostatnim okresie, kiedy lotnisko musi łączyć codzienne zadania z obszaru obsługi pasażerów z ogromnym ruchem towarowym, generowanym przez wojnę w Ukrainie - dodaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, podkreślając, że port może się rozwijać dzięki zaangażowaniu samorządu województwa i dobrej współpracy z Polskimi Portami Lotniczymi, współwłaścicielem lotniska.

W czerwcu ruszyły już kolejne loty z Jasionki, m.in. do Gdańska, Tirany (Albania), Burgas (Bułgaria), Podgoricy (Czarnogóra), a lada dzień na Majorkę (Hiszpania), która jest trzecią tegoroczną nowością.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.