Jesteś aktywny i chcesz działać na rzecz innych seniorów? Zachęcamy do działalności w Rzeszowskiej Radzie Seniorów. Nabór trwa do 24 czerwca.
Rada reprezentuje środowisko osób starszych oraz podmioty działające na ich rzecz, w szczególności organizacje pozarządowe oraz uniwersytety trzeciego wieku. Ma ona charakter konsultacyjny, doradczy i opiniotwórczy dla władz Miasta. Składa się z 15 osób, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Rzeszowie. Kandydatem na członka Rady może zostać: - przedstawiciel osób starszych posiadający poparcie co najmniej 30 osób seniorów, - przedstawiciel podmiotu działającego na rzecz osób seniorów.

Formularze zgłoszeniowe są dostępne w Wydziale Polityki Społecznej (ul. 3 Maja 13, pok. 210, 206 lub na stronie: Wybory do Rzeszowskiej Rady Seniorów

Należy je dostarczyć wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na kandydowanie do Rady do Urzędu Miasta Rzeszowa za pośrednictwem:
  • 1) Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 13, pok. 201,

  • 2) Punktu kancelaryjnego Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12,

  • 3) Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Handlowej "Nowy Świat", ul. Krakowska 20,

  • 4) Punktu Obsługi Mieszkańców w Centrum Kulturalno-Handlowym "Millenium Hall", al. Kopisto 1,

  • 5) Punktu Obsługi Mieszkańców w Centrum Handlowym "Plaza Rzeszów"

  • al. Rejtana 65,

  • 6) Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Rzeszów, al. Piłsudskiego 44,

  • 7) platformy ePUAP (jako załącznik do pisma ogólnego do podmiotu publicznego) na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rzeszowa (Gminy Miasto Rzeszów) na platformie ePUAP: /umrz/SkrytkaESP.

Rzeszowska Rada Seniorów funkcjonuje w Miejskim Centrum Seniora przy ul. Rynek 7. Działa społecznie. Zadaniem Rady jest integracja, wspieranie i reprezentowanie środowiska seniorów oraz pobudzanie aktywności obywatelskiej starszych osób mieszkających na terenie Rzeszowa. Dzieje się to poprzez: współpracę z władzami miasta przy rozstrzyganiu istotnych spraw i oczekiwań środowiska, przedstawianie propozycji zadań i działań na rzecz seniorów, wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi działalności samorządu na rzecz seniorów. Rada wspiera procesy konsultacyjne wzmacniające zaangażowanie obywatelskie seniorów i wszelkie formy aktywności seniorów czy działania na rzecz umacniania międzypokoleniowych więzi społecznych. Do jej zadań należy upowszechnianie wiedzy o potrzebach, prawach i możliwościach osób starszych, a przez to wzmacnianie wpływu seniorów na decyzje podejmowane przez władze lokalne, w tym na jakość usług przeznaczanych dla seniorów.

Rzeszowska Rada Seniorów mocna współpracuje z MCS, prowadzi tam dyżury. Równie mocno angażuje się w działalność klubów seniora. Współorganizuje Senioralia, odpowiada za korowód rozpoczynający tę imprezę. Organizuje warsztaty i prelekcje. Opiniuje konkursy i działania prowadzone dla osób starszych. Obecnie prowadzi kampanię informacyjną na temat wyborów do RRS.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.