Dzisiaj (24 czerwca) prezydent Krosna Piotr Przytocki powołał na stanowisko zastępcy prezydenta Grzegorza Rachwała. Dwaj dotychczasowi złożyli wcześniej rezygnację.
Grzegorz Rachwał był radnym Miasta Krosna ostatnich kadencji. Pracował na stanowisku dyrektora ds. realizacji inwestycji w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie.
Nowy zastępca prezydenta będzie nadzorował prace wydziałów:
- Drogownictwa,
- Inwestycji,
- Planowania Przestrzennego i Budownictwa,
- Komunalnego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami oraz Geologa Miejskiego.

Grzegorz Rachwał ma 53 lata. Ukończył Technikum Mechaniczne w Krośnie, a potem studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Od momentu uzyskania dyplomu pracował w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie. Zaczynał od stanowiska majstra, pełnił samodzielną funkcję kierownika budowy, a następnie został dyrektorem ds. realizacji inwestycji. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania kontraktami budowlanymi, planowania realizacji zadań związanych z działalnością przedsiębiorstwa, współpracy z inwestorami, nadzorowania prac podwykonawców oraz podległej kadry kierowniczej.
Przez cztery kadencje sprawował społecznie funkcję radnego Rady Dzielnicy Suchodół, przez dwie był przewodniczącym Rady. Sprawował funkcję radnego Rady Miasta Krosna dwóch kadencji 2014-2024, a w ostatniej był Przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Aktywnie działa w Podkarpackiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, jest Członkiem Rady.
Jest żonaty i ma troje dzieci.

Pasją Grzegorza Rachwała są: budownictwo, technika, motoryzacja, sport. Chętnie udziela się społecznie. Ceni sobie podróże w gronie najbliższych. Wśród ulubionych zajęć znajdują się narciarstwo i żeglarstwo.

- Chcę służyć miastu i jego mieszkańcom. Stawiam na prawidłowe wykorzystanie funduszy europejskich na inwestycje w naszym mieście. Jako priorytet wyznaczam sobie dążenie do zagospodarowania terenów inwestycyjnych wokół miasta, rozwój lotniska celem umożliwienia młodym ludziom podjęcia pracy, bez konieczności emigrowania z naszego regionu i kraju. Chce, aby mieszkańcy naszego miasta żyli godnie i na odpowiednim poziomie dzięki podjętym inwestycjom. Ważna jest dla mnie polityka prorodzinna i wspieranie rodzin wielodzietnych - powiedział Grzegorz Rachwał.

Dotychczas zastępcami prezydenta Krosna Piotra Przytockiego byli Bronisław Baran (od 2002 roku) i przez 12 lat Tomasz Soliński. Obydwaj jednak złożyli rezygnacje. Bronisław Baran został wybrany radnym do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Z kolei Tomasz Soliński został wybrany do Rady Miasta Krosna i chce dalej angażować się na rzecz rozwoju miasta jako radny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.