Po raz kolejny samorząd województwa przyznał dotacje dla podkarpackich uczelni. Dotacja trafiła również do czterech rzeszowskich uczelni.
W podpisaniu umów samorząd województwa reprezentowali wicemarszałkowie: Piotr Pilch i Karol Ożóg, a także członek zarządu Anna Huk. Członkowie zarządu mówili o tym, że pieniądze przyznawane podkarpackim uczelniom mają wpływ nie tylko na ich rozwój i ofertę edukacyjną, ale wpływają także na dynamikę rozwoju całego regionu:

- Ważne dla nas jest wsparcie kierunków, które odpowiadają potrzebom naszych mieszkańców. Dla nas jest to niezmiernie istotne, żeby państwa uczelnie, uczelnie podkarpackie się rozwijały, żeby dysponowały dobrą bazą, żeby powiększały swoje możliwości dydaktyczne, żeby był wkład Samorządu Województwa Podkarpackiego w państwa działania - mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Zestawienie wysokości dofinansowania dla poszczególnych uczelni:
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza otrzymała dofinansowanie w kwocie 415 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. "Zakup, budowa i doposażenie stanowisk laboratoryjnych dydaktyczno-badawczych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziale Zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej";

  • Uniwersytet Rzeszowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 340 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. "Zakup aparatury oraz oprogramowania do sterowania i analizy danych dla Laboratorium Technologii MBE w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego";

  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie otrzymała 120 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. "Rozwój infrastruktury naukowo-badawczej Wyższej Szkoły informatyki i Zarzadzania z siedzibą w Rzeszowie poprzez zakup wyposażenia do laboratorium na potrzeby kształcenia studentów kierunku Zrównoważony rozwój i środowisko (studia I stopnia o profilu praktycznym) oraz Zrównoważony rozwój";

  • Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała dofinansowanie w kwocie 95 000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. "Innowacyjny system lokalizacji śladów daktyloskopijnych i biologicznych na potrzeby nowo utworzonego kierunku Kryminologia w WSPIA".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.