
Przed pielgrzymami z Krosna stoi nie lada wyzwanie - 10 dni marszu i ponad 300 kilometrów do pokonania. Codziennie będą przemierzać średnio 33 km, z wyjątkiem ostatniego dnia. Pierwszego dnia zaplanowano postoje w Odrzykoniu, Rzepniku, Wysokiej Strzyżowskiej, Dobrzechowie, a nocleg w Grodzisku.
Pielgrzymka Przemyska składa się z 10 grup, które 4 lipca oficjalnie rozpoczęły wędrówkę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 15 lipca, gdzie o godz. 9:30 odbędzie się uroczyste powitanie przed Jasnogórskim Szczytem. Następnie grupy udadzą się do Kaplicy Cudownego Obrazu, by oddać cześć Matce Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymkę zwieńczy msza święta w Bazylice Jasnogórskiej.

Historia przemyskiej pielgrzymki
Tradycja pieszych pielgrzymek z diecezji przemyskiej na Jasną Górę sięga 1978 roku. Początkowo centrum organizacyjnym był Rzeszów, stąd pierwotna nazwa - Pielgrzymka Rzeszowska. W 1981 roku zainicjowano odrębną pielgrzymkę z Przemyśla, która przyjęła nazwę Pielgrzymki Przemyskiej.
Każda z grup pielgrzymkowych ma swojego świętego patrona, najczęściej polskiego świętego lub błogosławionego. Grupy przemyskie są pod opieką św. Jacka i św. Kazimierza. Inne grupy reprezentują różne ośrodki, np. Radymno (św. Józef Sebastian Pelczar), Jarosław (św. Brat Albert), czy Krosno (św. Jan z Dukli).
Trasa Pielgrzymki Przemyskiej, licząca w linii prostej około 380 km, jest podzielona na 12 dziennych etapów. Pątnicy omijają ruchliwe drogi i miasta, a kierując się ku sanktuariom maryjnym, kościołom parafialnym i innym miejscom kultu religijnego.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!