W minioną niedzielę w Poraju zorganizowało piknik rodzinny dla wszystkich miłośników "Pani Jesieni" w obrazach, grzybobraniu oraz na talerzu.
W słoneczną niedzielę (22 września) mieszkańcy Poraja i okolic mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Koło Gospodyń Wiejskich w Poraju, na czele z Małgorzatą Kowalczyk, we współpracy z OSP Poraj, zorganizowało piknik rodzinny "Powitanie Jesieni". Impreza ta połączyła w sobie elementy kultury, sztuki, kulinariów i aktywności na świeżym powietrzu.
Piknik rozpoczął się częścią artystyczną przygotowaną przez Szkołę Podstawową w Kopytowej. Dzieci z zespołu "Kolorecik" zaprezentowały taniec i śpiew w pięknej jesiennej scenografii. Publiczność miała również okazję posłuchać utalentowanej wokalistki Nadii Kurowskiej z Centrum Kultury w Chorkówce.
W trakcie pikniku odbyły się liczne konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Wśród nich znalazły się: konkurs plastyczny, konkurs na najładniejsze przebranie za "Panią Jesień", konkurs grzybobrania, konkurs "silnorękich" w łuskaniu orzechów oraz konkurs jedzenia pierogów.
Goście pikniku mieli okazję skosztować lokalnych specjałów przygotowanych przez panie z KGW w Poraju i mieszkańców sołectwa. W bogatym menu znalazły się m.in. pierogi, ciasta, zupa dyniowa, gołąbki oraz różnorodne potrawy z grzybów.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych, duchowieństwa oraz placówek oświatowych. Obecni byli m.in. Monika Subik - Dyrektor Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, Grzegorz Węgrzynowski - Wójt Gminy Chorkówka, Tomasz Munia - Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka, ks. Jan Gajda - Proboszcz Parafii Nienaszów, a także dyrektorzy i nauczyciele lokalnych szkół podstawowych.
Piknik Rodzinny "Powitanie Jesieni", prowadzony przez Bogusława Packa, okazał się doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej i wspólnego celebrowania nadejścia jesieni. Wydarzenie to, łącząc tradycję z nowoczesnością, pokazało, jak ważne są tego typu inicjatywy dla budowania więzi międzypokoleniowych i kultywowania lokalnych zwyczajów.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!