Niebocko. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie 24-latek.
W minioną niedzielę przed godziną 14, na drodze wojewódzkiej nr 835, w miejscowości Niebocko (pow. brzozowski) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 24-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, kierujący jeepem, jadąc w kierunku Nozdrzca, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z volkswagenem i uciekł z miejsca, pozostawiając swoje auto.
23-letnia mieszkanka naszego powiatu, która kierowała volkswagenem trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznała nie zagrażały jej życiu.
Brzozowscy policjanci rozpoczęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy zdarzenia drogowego.
Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że w chwili zdarzenia, za kierownicą jeepa siedział 24-latek. Mężczyzna został zatrzymany, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,22 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań pod kątem obecności innych środków oduczających.
Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
O konsekwencjach jakie poniesie 24-latek zdecyduje sąd.
Zobacz galerię
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!