
- Jest to ogromny sukces i zaszczyt, że nasza szkoła znalazła się na trasie laboratorium naukowego "Nauka w drodze". Uczniowie mieli dostęp do dwupoziomowego mobilnego laboratorium naukowego. Odbyły się pokazy eksperymentów chemicznych, warsztaty chemiczne, a także warsztaty fizyczne z zakresu elektrostatyki i przepływu prądu - powiedziała Nina Hanus, dyrektor SP we Wrocance.
W pierwszej części pokazów wzięli udział Bartłomiej Bieszczad, zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe oraz Grzegorz Meier, zastępca kierownika Samorządowego Centrum Usług Wspólnych.
Dyrektor Nina Hanus dodała, że Gala Finałowa IX edycji programu "Być jak Ignacy" odbędzie się 17 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a poprowadzi ją Radek Brzózka. W jej trakcie wręczone zostaną nagrody w konkursie Naukowa Szkoła Ignacego wśród klas 1-3 i 4-6. Zaprezentowane zostaną najlepsze projekty tegorocznej edycji oraz poznamy Szkołę Roku 2024/2025. Warto przypomnieć, że w 2022 roku tytuł Szkoły Roku w programie "Być jak Ignacy" uzyskała SP we Wrocance.
Obecna edycja programu oświatowego "Być jak Ignacy" odbywa się pod hasłem "Potęga Wody", a uczestnicy eksplorowali temat wody łącząc wiedzę przyrodniczą, inżynieryjną i humanistyczną z dociekliwością prawdziwych badaczy. Koło naukowe "Kropelki" z SP we Wrocance (uczniowie klasy 2) z pracą "Jak wydobyć z wody zapach?" znalazło się wśród dziesięciu najlepszych w Polsce w kategorii klas 1-3.

- Przygotowując tą pracę uczniowie mieli spotkanie z osobą, która zajmuje się pracą z ziołami, dowiedzieli się, jak działa dyfuzor. Wykonali też hydrolaty roślinne metodą destylacji, wykorzystując pędy sosny, lawendę, skórki z pomarańczy i cytryny - stwierdziła Ewelina Głód.
Dodała też, że udział w projekcie wzbudza wśród dzieci motywację, inspiruje do nauki, gdyż uczniowie pracują poprzez doświadczenia, uczą się współpracy, wykorzystują swoją kreatywność.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!