Troje młodych mieszkańców Podkarpacia, którzy znaleźli zgubione pieniądze i przekazali je policjantom, otrzymało wyróżnienia.
Dziś w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się uroczyste spotkanie, aby wyróżnić troje młodych mieszkańców naszego miasta, którzy znaleźli pieniądze i oddali je policjantom. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz nadkom. Marek Pietrykowski pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu zaprosili młodych ludzi, by podziękować za ich postawę.

Młodzi pokazują jak być uczciwym człowiekiem

Kilka tygodni temu dwaj chłopcy, 13-letni Mateusz i rok młodszy Kacper, będąc na przejażdżce rowerowej, znaleźli leżący przy drodze portfel, w którym były karty płatnicze, dokumenty, prawo jazdy oraz ponad 700 zł. Na komendę policji pomógł im dotrzeć spotkany mężczyzna- radny miasta Tarnobrzega. Chłopcy przekazali policjantom znaleziony portfel. Jeszcze tego samego dnia szczęśliwy właściciel odebrał swoją własność.

Młodzi pokazują jak być uczciwym człowiekiem

Podobna sytuacja przytrafiła się 16-letniej Nikoli, która wracając ze szkoły zauważyła na chodniku zwitek banknotów. Dziewczyna podniosła gotówkę, w zawiniątku było 500 zł. 16-latka także odniosła pieniądze do tarnobrzeskiej komendy. Po kilku minutach do funkcjonariuszy przyszedł właściciel pieniędzy, który odebrał swoją zgubę.

Młodzi pokazują jak być uczciwym człowiekiem

Prezydent Miasta Tarnobrzega podziękował młodzieży. Dariusz Bożek mówił: Ci młodzi ludzie wykazali się tak niesamowitą odpowiedzialnością i uczciwością. To jest bardzo pocieszające, że młodzi ludzie potrafią być tymi, którzy uczą nas dorosłych zachowania. Ta trójka bohaterów, w sytuacji, w której wielu dorosłych zachowałoby się co najmniej nagannie, potrafiła zachować się jak uczciwi ludzie. Za to wam dziękuję. Pokazujecie nam dorosłym, że można w tym szalonym, zwariowanym świecie, być człowiekiem uczciwym.

W dalszej części uroczystości nadkom. Marek Pietrykowski p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu - gratulując młodym ludziom postawy, podkreślał, że takie zachowania warte są nagłośnienia i promowania, aby przełamywać ludzkie słabości. Podkreślił, że wrażliwość na drugiego człowieka i przyzwoitość są godne naśladowania przez całe społeczeństwo.

Trójka młodych bohaterów zapewniła, że ani przez moment nie pomyśleli, by zatrzymać zgubę dla siebie i gdyby sytuacja się powtórzyła, zachowaliby się dokładnie tak samo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.