Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 19 marca br., w Sędziszowie Małopolskim. Potrącony 64-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń.
19 marca bieżącego roku, po godz. 21, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na poboczu ul. Potokowej w Sędziszowie Małopolskim, leży ciało mężczyzny. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, zostały wykonane czynności procesowe. Ślady wskazywały, że mężczyzna w godzinach popołudniowo-wieczornych, mógł zostać potrącony przez samochód.

Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów oraz ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania sprawcy. W minioną sobotę funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego, zabezpieczono również jego pojazd marki Opel. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Ropczycach aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.