9 nastolatków w wieku 15 -16 lat odpowie za zniszczenia infrastruktury na stadionie sportowym w Zarębkach.
Kolbuszowscy policjanci, z wydziału kryminalnego, pracowali nad ustaleniem sprawców zniszczenia infrastruktury na stadionie sportowym w Zarębkach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do zniszczenia doszło kilka tygodni temu. Służący mieszkańcom Zarębek stadion został zdewastowany przez nieznanych sprawców, którzy m.in. zniszczyli drewniane ławki oraz znajdujące się tam arkusze blachy. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że związek ze zniszczeniem może mieć 15-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który podczas rozpytania przyznał, że brał udział w zdarzeniu. W ustaleniu jego dokładnego przebiegu oraz pozostałych uczestników pomocny był zabezpieczony ze stadionu monitoring, który zarejestrował całe zajście.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że w zdarzeniu wzięło udział 9 chłopców w wieku 15 - 16 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kolbuszowskiego. Chłopcy zorganizowali sobie "imprezę" na terenie stadionu, podczas której pili alkohol. Kiedy zrobiło się zimno, rozpalili ogień, do którego oprócz gałęzi, zaczęli wrzucać drewniane ławki znajdujące się na obiekcie. Zniszczeniu uległy też znajdujące się na stadionie arkusze blachy. Wstępnie straty oszacowano na kilkaset złotych.

W sprawie trwają dalsze czynności. Za swoje zachowanie małoletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.