Policjanci z wydziału kryminalnego przemyskiej komendy zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie narkotyki.
Policjanci z wydziału kryminalnego przemyskiej komendy uzyskali informację, że uczeń jednej z miejscowych szkół średnich, może posiadać niedozwolone substancje odurzające. Uczniem tym okazał się 16-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

W trakcie czynności, w obecności dyrekcji szkoły oraz pedagoga, 16-latek wydał dobrowolnie funkcjonariuszom słoik, w którym znajdował się susz roślinny w kolorze brązowo-zielonym. Następnie oświadczył, że w słoiku znajduje się marihuana, którą miał kupić w szkolnej toalecie od nieznanego mu chłopaka, prawdopodobnie ucznia tej samej szkoły. Policjanci przeprowadzili badanie zabezpieczonego suszu roślinnego testerem, które potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Uczeń został przewieziony do przemyskiej komendy.

16-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Po przeprowadzonych czynnościach, został przekazany pod opiekę ojcu.

Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o jego dalszym losie. Wobec nieletniego sąd może zastosować kary m.in. zobowiązać do określonego zachowania, ustanowić nadzór kuratora, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym albo zastosować inne środki zastrzeżone w ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.