Rzeszowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa z wykorzystaniem kodu blik. 24-latka podszywając się pod znajomą pokrzywdzoną oprosiła o pożyczkę i wygenerowanie kodów blik.
W piątek 22 kwietnia około godz. 18, policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie, dokonanym z wykorzystaniem wyłudzonego kodu blik. Ponieważ wypłata pieniędzy była właśnie realizowana, na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci. Przy bankomacie na ul. Piłsudskiego zastali kobietę, korespondującą przez telefon za pośrednictwem portali społecznościowych.

Funkcjonariusze wylegitymowali ją i zatrzymali. To 24-latka pochodząca z Sosnowca. Zabezpieczyli przy niej dwa telefony komórkowe oraz perukę i czapkę, którymi kobieta maskowała się podczas wybierania pieniędzy. Policjanci odzyskali również wyłudzone pieniądze.

24-latka trafiła do policyjnego aresztu, a wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Jak ustalili, mieszkanka Sosnowca przełamała zabezpieczenia i dostała się na konto, na portalu społecznościowym znajomej pokrzywdzonych. Podszywając się pod nią, z jej konta wysłała prośbę o pożyczkę i przesłanie kodu blik umożliwiającego wypłatę pieniędzy w bankomacie.

Początkowo pokrzywdzeni godzili się i przesłali jej kody. Jednak po kolejnej prośbie, skontaktowali się bezpośrednio ze znajomą. Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto i rozsyłał prośby o pożyczkę i przesyłanie kodów blik.

Kiedy zorientowali się, że to oszustwo, natychmiast zawiadomili policjantów. Celowo przeciągali korespondencję z oszustką po to, by funkcjonariusze dotarli w miejsce, gdzie transakcja miała być dokonywana i zatrzymali podejrzaną.

Od pokrzywdzonych przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili 24-latce dwa zarzuty oszustwa, usiłowania oszustwa oraz przełamania zabezpieczeń elektronicznych konta na portalu społecznościowym. Kobieta przyznał się do zarzucanych jej czynów.

Zebrane materiały policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej aresztu tymczasowego. Po zapoznaniu się z aktami sprawy, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o tymczasowe aresztowanie 24-latki. W poniedziałek 25 kwietnia sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe 3 miesiące podejrzana spędzi areszcie.

Policjanci sprawdzają czy zatrzymana nie dokonywała innych podobnych oszustw.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.