Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie odebrał jubileuszową statuetkę, przyznaną z okazji 30-lecia działalności Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
8 maja 1992 roku biskup Kazimierz Górny wydał dekret powołujący do życia Rzeszowską Caritas. Przez 30 kolejnych lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej wspierała potrzebujących - chorych, ubogich, starszych, a w ostatnim czasie także uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

Obchody jubileuszu 30-lecia Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbyły się w sobotę w Rzeszowie. Podczas uroczystości w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym bp Jan Wątroba oraz dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała wręczyli pamiątkowe statuetki dla osób i instytucji, które angażowały się w pomoc organizowaną przez Caritas.

Wyróżnienie odebrał także Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Dariusz Matusiak. To szczególne podziękowanie za zaangażowanie Policji garnizonu podkarpackiego w służbę na rzecz potrzebujących i wsparcie działań organizowanych przez Caritas.

statuetka Caritas

W ramach takich działań policjanci wielokrotnie spotykali się z dziećmi i młodzieżą - podopiecznymi Caritas, rozmawiając z nimi o bezpieczeństwie czy przekazując odblaski. Policjanci uczestniczyli m.in. w spotkaniach z okazji dnia Świętego Mikołaja, wspierali ogólnopolskie działania "Tornister pełen uśmiechów", podczas których zbierano pieniądze i pomoce szkolne dla dzieci czy też działania prowadzone przez Caritas na rzecz dzieci powodzian. Wielokrotnie odwiedzali też dzieci i młodzież (m.in z Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu) w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Podczas takich spotkań rozmawiali m.in. o bezpiecznych zachowaniach na drogach - prezentowali filmy edukacyjne i prowadzili zajęcia na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.