Policjanci wzięli udział w "Pierwszym Majowym Rajdzie Rowerowym Po Zdrowie" organizowanym przez Zarząd Fundacji Onkologicznej "Zwalcz go uśmiechem".
Rajd miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki onkologicznej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnikom przez cały czas towarzyszył policyjny patrol rowerowy, który wraz z ratownikiem medycznym czuwał nad bezpieczeństwem rowerzystów. Przejazd rajdu odbywał się przez wytyczone ścieżki leśne, przez które uczestników prowadził Łukasz Szatan - specjalista ds. edukacji i ochrony lasów.

rowerowy rajd

Policjanci nie tylko czuwali nad bezpiecznym przebiegiem rajdu ale również licznie wzięli w nim udział. Wraz ze swoimi rodzinami wspierali inicjatywę prezes Zarządu Fundacji Onkologicznej "Zwalcz go uśmiechem" Agnieszki Kapusty.

Podczas rajdu, uczestnikom towarzyszyła niezwykle miła atmosfera. Sierż. szt. Ewelina Ziemba z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mieleckiego wydziału prewencji wraz z asp. szt. Józefem Styczyńskim z Posterunku Policji w Przecławiu na jednym z przystanków w szkółce leśnej Nadleśnictwa Tuszyma przeprowadzili konkurs wiedzy policyjnej dla dzieci.

rajd po zdrowie

Najmłodsi uczestnicy z chęcią odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wykazali się niezwykłą wiedzą dotyczącą sprzętu jakim dysponuje funkcjonariusz policji.

Nagrody, którymi dzieci zostały obdarowane przez policjantów zostały zakupione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Region Mielec.