Policjanci wzięli udział w "Pierwszym Majowym Rajdzie Rowerowym Po Zdrowie" organizowanym przez Zarząd Fundacji Onkologicznej "Zwalcz go uśmiechem".
Rajd miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki onkologicznej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnikom przez cały czas towarzyszył policyjny patrol rowerowy, który wraz z ratownikiem medycznym czuwał nad bezpieczeństwem rowerzystów. Przejazd rajdu odbywał się przez wytyczone ścieżki leśne, przez które uczestników prowadził Łukasz Szatan - specjalista ds. edukacji i ochrony lasów.

rowerowy rajd

Policjanci nie tylko czuwali nad bezpiecznym przebiegiem rajdu ale również licznie wzięli w nim udział. Wraz ze swoimi rodzinami wspierali inicjatywę prezes Zarządu Fundacji Onkologicznej "Zwalcz go uśmiechem" Agnieszki Kapusty.

Podczas rajdu, uczestnikom towarzyszyła niezwykle miła atmosfera. Sierż. szt. Ewelina Ziemba z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mieleckiego wydziału prewencji wraz z asp. szt. Józefem Styczyńskim z Posterunku Policji w Przecławiu na jednym z przystanków w szkółce leśnej Nadleśnictwa Tuszyma przeprowadzili konkurs wiedzy policyjnej dla dzieci.

rajd po zdrowie

Najmłodsi uczestnicy z chęcią odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wykazali się niezwykłą wiedzą dotyczącą sprzętu jakim dysponuje funkcjonariusz policji.

Nagrody, którymi dzieci zostały obdarowane przez policjantów zostały zakupione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Region Mielec.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.